Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Cena złota 2021: trendy i prognozy. Co mówią specjaliści?
Cena złota 2021: trendy i prognozy. Co mówią specjaliści?

Jubilerstwo, sztuka, władza, pieniądze – co łączy te wszystkie frazy? Kluczem jest złoto – kruszec poszukiwany i pożądany od stuleci. Rynek złota w Polsce ma się dobrze, a notowania złota będą miały się coraz lepiej, jeśli utrzyma się trend słabnącego dolara. Jeśli więc dysponujemy wolnymi środkami, które chcemy zainwestować, warto pomyśleć o złocie, które długoterminowo może nam przynieść wymierne zyski, a jeśli na złocie nie zarobimy to na pewno pomoże ono przetrwać „cięższe czasy”, w których z pewnością się znajdujemy z powodu światowej epidemii i trudności w jakich znalazły się praktycznie wszystkie światowe gospodarki. Do inwestycji w złoto należy się odpowiednio przygotować: rozważyć w co chcemy zainwestować, od kogo kupimy złoto i w jaki sposób będziemy je przechowywać. Inwestycję w złoto należy traktować długofalowo. To sposób dla osób, które nie oczekują natychmiastowego zysku, a jednocześnie nie chcą trzymać pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie”, czy na bankowym koncie, gdzie oprocentowanie nie jest wysokie, a inflacja wpływa niekorzystnie na wartość zgromadzonych środków.

Można inwestować w różne postacie złota:

 • złote sztaby i sztabki,
 • bulionowe monety,
 • wyroby jubilerskie.

Dlaczego cena złota jest zmienna?

25 marca 2021 roku, po godzinie 03:00 na nowojorskim rynku uncja złota została wyceniona na 1 735,66 USD, czyli o 0,3% wyżej niż dzień wcześniej. Obecnie ceny złota są najwyższe od wielu lat. Dzieje się tak z pewnością z powodu obniżonego oprocentowania na lokatach bankowych, co składnia klientów do „ucieczki” w inne inwestycje.

Już w czasie pandemii koronawirusa w 2019 roku, praktycznie niemożliwe było zakupienie za pośrednictwem NBP czy Mennicy Państwowej kapitałowych sztabek złota o wartości 5 000 zł, 7 000 zł do 10 000 zł. Obecnie dostępność sztabek i monet wróciła do normy. Popyt rodzi podaż i winduje cenę. Złoto jest obecnie najdroższe od ponad 6 lat, dokładnie od września 2013 roku Rząd Polski poinformował o niemal dwukrotnym zwiększeniu swoich rezerw złota NBP w latach 2018-2019, a połowa posiadanego kruszcu ma zostać sprowadzona z Anglii do Polski.

Boom na złoto trwa – wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych kruszców w jubilerstwie i zdobnictwie. Patrząc na ceny złota i jego stabilność na przestrzeni lat, wydaje się ono obok nieruchomości jedną z najlepszych inwestycji. Tzw. Gold Bugi już zacierają ręce na te wiadomości. Kto już kiedyś zainteresował się złotem i zakupił kruszec, teraz może odcinać kupony od tej dochodowej inwestycji. Złoto poszło w górę, z co najmniej kilku powodów, do których należą:

 • popyt ze strony banków centralnych,
 • niepokoje na linii USA – Bliski Wschód,
 • niepewność związana z sytuacją polityczną na świecie i pandemią koronawirusa,
 • osłabienie dolara z powodu spadku rentowności obligacji skarbowych USA,
 • odczyt inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych,
 • coraz częściej wspomina się o tym, że złota jest zwyczajnie...mało!

Cena złota w 2021: trendy i prognozy

Nadal wiedza na temat tego kruszcu jest niewystarczająca, a „niecierpliwi” inwestorzy wręcz krytykują inwestycje w ten surowiec. Wiele osób przekazuje swoje złote zasoby z pokolenia na pokolenie – sprzedajemy niewiele złota. Warto jednak zainteresować się bliżej złotem, które w zamian za cierpliwość i rozsądne inwestycje (rozpoczęcie od inwestycji w monety, kupienie ich z pewnego źródła) odpłaci się w najbardziej nieoczekiwanym momencie – mając złoto w kieszeni poradzimy sobie w każdym zakątku świata. Według prognoz części specjalistów w 2021 roku cena za uncję złota wzrośnie do 2 000 dolarów amerykańskich. Ma to być podyktowane co najmniej 3 czynnikami:

 1. Wzrostem oczekiwań inflacyjnych i osłabieniem waluty amerykańskiej.
 2. Odbudową popytu w Chinach i Indiach, które będą sprzyjać utrzymaniu kursu metali szlachetnych na wysokim poziomie.
 3. Obligacje rządowe (dług publiczny) nie będą pełnić roli aktywów obronnych w obliczu inflacji i ujemnych stóp procentowych, ponieważ przestaną przynosić dochód.
 4. Spadek siły nabywczej walut zwykle wpływa na zwiększenie ceny metali szlachetnych.
Waluty

 

 • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
 • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
 • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl