Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Złote monety czy sztabki złota? Podobieństwa i różnice
Złote monety czy sztabki złota? Podobieństwa i różnice

Inwestycja w złoto obok nieruchomości, określana jest jako jedna z najlepszych możliwości, jeśli nie na zarobek to na ulokowanie środków. Wielu inwestorów posiadających pieniądze na kontach oszczędnościowych czy w obligacjach woli przenieść je w inne miejsca, by osiągać jakikolwiek zysk. Inflacja jest wysoka, odsetki na kontach oszczędnościowych przynoszą znikome dochody, a coraz częściej mówi się, że niedługo za przechowywanie środków na koncie trzeba będzie dodatkowo płacić. Spadek wartości pieniędzy trzymanych na koncie, a ponadto wizja większych opłat bankowych sprawia, że coraz więcej osób wypłaca swoje pieniądze i inwestuje gotówkę w na inne sposoby.

Pomysłem na dobrą inwestycję jest zainteresowanie się możliwościami, jakie oferuje złoto inwestycyjne. Złoto to szlachetny kruszec, którego wartość na przestrzeni dekad, jeśli się nie zwiększyła, to praktycznie nie spadła. Złoto ma jednak swoją charakterystykę – przyjmuje się, że to dość statyczna inwestycja dla wytrwałych. Inwestycja w szlachetny kruszec pomaga jednak „przetrzymać” trudne czasy i wyjść na prostą. Jeśli więc masz wolne środki, które zamierzałeś zainwestować, to złoto jest bardzo dobrą alternatywą. A co lepiej wybrać złote monety czy sztabki złota?

Złote monety czy sztabki złota: w co lepiej zainwestować?

Każdy początkujący czy nawet bardziej doświadczony inwestor zainteresowany złotem, wielokrotnie może stawiać sobie pytanie, w co lepiej zainwestować - sztabki czy monety. Doświadczenie może podpowiadać, że lepiej zainwestować w materiał, który później łatwiej sprzedać.

Złoto ma taką samą wartość, bez względu na formę, w której występuje. Złoto wyceniane jest zwykle uniwersalnie: 1 uncja złota.

Złote monety mogą mieć jednak dodatkową wartość jak np. emisja w niewielkiej ilości konkretnej serii czy dodatek kamieni np. bursztynu. Określa się, że monety są bardziej „wdzięczne” jeśli chodzi o inwestycję, bardziej cieszą oko. Nie można jednak kupować przypadkowych monet i sztabek. Najlepiej skupić się na najbardziej znanych kolekcjach, które będą później łatwiejsze do odsprzedania. Monety mają mniejszą rozpiętość cenową i wyższy próg wejścia w inwestycję, z kolei sztabki dostępne są w wadze już od 1g i zdecydowanie mniejszej cenie wyjściowej. W co zainwestujemy będzie więc najczęściej zależało od naszych własnych preferencji i zasobności portfela.

Gdzie kupić złote monety w Krakowie?

Kupując złoto należy być niezwykle ostrożnym. Kupując je w internecie czy „na mieście” można natknąć się na nieuczciwych sprzedawców. Trzeba więc zachować czujność i korzystać tylko ze sprawdzonych miejsc. Powinniśmy sprawdzić czy wybrany sprzedawca posiada opinie w internecie lub czy oferuje produkty z niezbędnymi oznaczeniami i w odpowiednich opakowaniach. Przygotowując się do inwestycji warto zainteresować się ofertą złotych monet z mennicy w Krakowie.

Aby kupić monety nie trzeba stawiać się tam osobiście, wystarczy że dokonamy zakupów przez internet. W ofercie mennicy w Krakowie dostępne są monety o najróżniejszych wartościach. Można kupić takie za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. Warto poczytać więcej o kolekcjach monet, niektóre z nich mogą być limitowane i osiągnąć później na rynku jeszcze większą wartość. Warto sprawdzić przy interesującym nas produkcie kto jest jego emitentem, jaki ma nominał, wagę, kto jest jego producentem, jaką ma próbę, a także jaką ma masę i jakie jest jego oryginalne opakowanie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Jakie złote monety bulionowe najlepiej kupować? >>>

Mennice sprzedają monety bulionowe najwyższej próby, dzięki temu wiemy, że inwestujemy w najlepszej jakości kruszec. Monetę można zachować lub przekazać jako prezent. Złote monety bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie i mogą stać się piękną, rodzinną pamiątką. Monety to bezpieczna lokata kapitału, a jednocześnie przyjemna forma inwestowania. Pierwszą monetę można kupić na zachętę a następnie poszerzać kolekcję. W niedługim czasie można zgromadzić konkretne środki zamknięte w wartościowych monetach.

 

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • Kontakt: 500 486 122

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl