Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Gdzie przechowywać złoto inwestycyjne?
Gdzie przechowywać złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne jest jednym ze skutecznych sposobów na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Każdy rozważny inwestor wie, że nie warto inwestować w tylko jedno źródło dochodu. Lepiej jest zdywersyfikować środki i czerpać zyski z kilku źródeł np. pracy etatowej, własnych zleceń, wynajmu mieszkania, obligacji, giełdy, złota inwestycyjnego itp. W przypadku każdej z wymienionych inwestycji warto pomyśleć, gdzie będziemy gromadzić pozyskane środki. W przypadku środków przesyłanych na konto rozwiązanie jest proste.

Coraz częściej jednak dowiadujemy się o oszustwach dotyczących kradzieży z kont, jednak nadal większość Polaków posiada co najmniej jedno konto bankowe, na którym gromadzi środki. Inaczej jest w przypadku inwestycji „namacalnych” takich jak dzieła sztuki czy złoto inwestycyjne. Tego typu przedmioty należy solidnie zabezpieczyć, aby z jednej strony nie uległy zniszczeniu, a z drugiej strony nie padły łupem złodziei. Przechowywanie złota w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu pozwala spać spokojnie i jednocześnie mieć do niego nieskrępowany dostęp.

Zakup złota inwestycyjnego i co dalej?

Zakup złota inwestycyjnego dla każdego inwestora jest bardzo ważnym wydarzeniem. Towarzyszą mu zwykle uczucie szczęścia i spełnienia. Kiedy już emocje opadną warto zastanowić się co zrobimy dalej, a dokładniej gdzie będziemy przechowywać złoto. Możliwości jest co najmniej kilka. Wiele osób po zakupie złota długo się nie zastanawia tylko od razu pozostawia je we własnym domu. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zagrożeń. Wiele osób znajduje różne skrytki w domu i tam przechowuje złoto, lub nawet zakopuje w ogródku „pod jabłonką”, co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Zawsze istnieje ryzyko, że złoto zaginie, zniszczy się lub zwyczajnie zapomnimy gdzie je schowaliśmy. Lepszym rozwiązaniem wydaje się chociażby umieszczenie złota w domowym sejfie, razem z innymi wartościowymi przedmiotami. Warto, aby kod do sejfu znały co najmniej dwie osoby. Warto również kupić sejf ze specjalnymi atestami bezpieczeństwa, dzięki którym trudno będzie go otworzyć lub zdemontować. Można skorzystać także z zewnętrznych przechowalni takich jak:

  • skarbiec dealera lub producenta – kupując złoto w mennicy zwykle można od razu je zdeponować. To jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań. Najczęściej propozycja oscyluje w granicy 400 zł miesięcznie za zdeponowanie złotego kruszcu o wadze do 1 kg. To bardzo atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zdeponowanego złota.
  • skrytka bankowa – to zdecydowanie kosztowniejsza forma depozytu niż skarbce dealera lub producenta. Banki nie mogą być stratne i pobierają dość znaczne opłaty za przechowywanie wartościowych przedmiotów. Co więcej, placówek ze skrytkami bankowymi jest niewiele, co może znacznie utrudniać dostęp do własnego depozytu.

Oczywiście warto korzystać z tego co się ma, ale aby być bardziej bezpiecznym warto również nie odpowiadać znajomym czy obcym osobom o swoich inwestycjach, aby nie tylko chronić swój dobytek, ale także siebie i całą rodzinę.

Inwestycja, która trzyma cenę

Złoto to inwestycja, która cieszy się popularnością od wielu lat. Wartość złota cyklicznie może spadać, jednak w dłuższej perspektywie czasowej złoto zawsze bardziej zyskuje niż traci. Jak widać obecnie złoto stawiło skuteczny opór nawet zawirowaniom związanym z pandemią i wyjątkową – kryzysową sytuacją na całym świecie, z którą nie radzą sobie niektóre kraje czy banki. Inwestorzy, szczególnie ci, którzy nie lubią ryzyka i inwestują długofalowo, chwalą sobie złoto ze względu na stabilność. Na wykresach rozpoczynających się od 2008 roku widać jak złoto systematycznie zyskiwało na wartości, i tak podczas gdy w styczniu 2011 roku cena za 1 uncję złota wynosiła 3952,12 zł, to w styczniu 2021 cena ta kształtowała się na poziomie 6947,58 zł za uncję złota. Przez dekadę zmieniła się oczywiście wartość złotówki, jednak nawet biorąc pod uwagę wszystkie zmienne jest to bardzo duży wzrost.

 

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl