Skup Złota i Srebra

 

SKUP ZŁOTA I SREBRA

TEL.12 4225396

 

 ZŁOM ZŁOTA OD FIRM SKUPUJEMY NA FAKTURĘ -2% OD GIEŁDY

 

    SKUP SPRZEDAŻ
ZŁOTO PR.585 1 gram 160 185*
ZŁOTO PR.585 od 100 do 500 gram

170

185*

GRANULAT ZŁOTA

PR.999

1 gram 0 +4%  do giełdy
ZŁOM SREBRA PR.925
1 gram 2,50 3,50*
SREBRO PR.999 1 gram 3,00 3,60*

*PODANA CENA JEST CENĄ NETTO

** WSZELKIE ZŁOTO O INNEJ PRÓBIE SKUPUJEMY W PRZELICZENIU DO PRÓBY 585

Złoto to jeden z kruszców najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów i inwestorów. Dzięki stabilnemu kursowi, a nawet wzrostom na przestrzeni ostatnich 2-3 lat uznawane jest za bardzo dobrą lokatę kapitału, szczególnie w niepewnych czasach. Złoto to waluta, która jest wartościowa i szanowana praktycznie na całym świecie, dlatego mając złoto w swoich zbiorach można czuć się naprawdę bezpiecznie. Czasami jednak warto podjąć decyzję o jego sprzedaży, aby móc posługiwać się gotówką lub przeznaczyć pozyskane środki na inny cel. Warto udać się do renomowanego skupu złota i dokonać transakcji np. za pośrednictwem Mennicy Krakowskiej, gdzie każdy sprzedający otrzyma uczciwe warunki i bezpieczeństwo. Instytucja ta działa na małopolskim rynku już od ponad 25 lat i cieszy się zaufaniem inwestorów. Jeśli zakupiłeś złoto, które zamierzasz obecnie sprzedać właśnie w Mennicy, to z pewnością posiadasz gwarancję jego odkupienia, co znacząco ułatwi i przyspieszy cały proces sprzedaży. 

Skup złota - kiedy jest warto sprzedać ?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie: „Kiedy warto udać się do skupu złota?” Wiele zależy od aktualnej sytuacji rynkowej i życiowej. Czasami zdarza się, że potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki i sprzedaży posiadanego złota. Warto jednak podejść do tej transakcji w rozsądny sposób i nie działać pod wpływem emocji. Bardzo ważne jest znalezienie odpowiednie skupu złota inwestycyjnego, który nie tylko zagwarantuje odpowiednią cenę, ale także pozwoli na bezpieczeństwo całej transakcji. Warto na początek przygotować wszystkie dokumenty związane ze złotem, które mamy zamiar sprzedać i oszacować, które przedmioty chcemy spieniężyć i jaką powinny mieć wartość według kursów podawanych przez mennicę. 

Skup złota i srebra to dobre wyjście w przypadku inwestorów, którzy chcą spieniężyć swoje cenne kruszce. Warto zapytać wcześniej o ich wycenę i przygotować się do sprzedaży. Cena może zależeć także od stanu w jakim znajduje się kruszec, tego czy był przechowywany w oryginalnym opakowaniu, przez jaką mennice został wyprodukowany itp. Dlatego dobrze jest zamieścić jak najwięcej szczegółów na jego temat. 

Jaka jest cena za gram w skupie złota?

Często pierwszą myślą odnośnie sprzedaży złota jest udanie się do lombardu. Nie jest to jednak zbyt trafny wybór. Ceny skupu w tego typu miejscach bywają znacznie zaniżone. Lombardy w większości polegają na „awaryjnych” sytuacjach, w jakich czasami znajdują się klienci, a także rozwiniętej sieci punktów stacjonarnych, w których transakcji można dokonać w zaledwie kilka minut. Jeśli jednak chcesz rozsądnie podejść do tematu sprzedaży złota, to warto udać się do bardziej renomowanych miejsc np. zapytać o wycenę w Mennicy Krakowskiej, gdzie można w każdej chwili sprawdzić cennik skupu złota i zastanowić się nad swoją decyzją. Skup złota w mennicy gwarantuje cenę dostosowaną do warunków rynkowych, a także pozyskanie środków ze sprzedaży z legalnego i autoryzowanego źródła. Cennik skupu złota w Mennicy Krakowskiej określa cenę 1 grama złota na 130 zł w przypadku złota próby 585. Wyższa cena występuje w przypadku jednorazowej sprzedaży od 100 do 500 g złota. 

Ceny złota w skupie - co ma na nią wpływ ?

Ceny złota w skupie uzależnione są od wielu czynników, w tym aktualnej wyceny złota na światowych rynkach. Wielu specjalistów sugeruje, że złoto powinno być długoterminową inwestycją i że w ogóle nie należy go sprzedawać. Jednak w każdej chwili może darzyć się tak, że właścicielowi tego szlachetnego kruszcu będzie potrzebna gotówka, którą będzie chciał zainwestować czy wydać na inne potrzeby. Cena skupu 1g złota w Mennicy Krakowskiej wynosi 130 zł i dotyczy złota próby 585 – jednej z najpopularniejszych prób dostępnych na polskim rynku. Niższa próba 333 może ulegać z czasem uszkodzeniom i jest mniej prestiżowa, zaś ceny wyższej próby 750 są jeszcze większe. Najczęściej wyroby złotnicze, takie jak obrączki czy kolczyki, a także złoto inwestycyjne czy monety wykonane są ze złota właśnie o próbie 585. Sztabka złota o masie 100 g w skupie będzie kosztowała około 13 500 zł według aktualnego cennika Mennicy Krakowskiej. Ceny srebra w skupie są nieco niższe i zaczynają się od kwoty około 2 zł, za 1 gram złomu srebra o próbie 925.

Skup złota 585 - dla wyrobów jubilerskich i kolekcjonerskich

Większość inwestorów wybierając wyroby jubilerskie czy złoto kolekcjonerskie kupuje egzemplarze o próbie 585. Ze skupem złota próby 585 nie powinno być problemu w żadnym miejscu. Jest to złoto o bardzo dobrych parametrach, które nawet po wielu latach nie ulega zniszczeniu. Aktualnie cena skupu złota 585 oferowana przez Mennicę Krakowską wynosi 130 zł za 1 gram. To bardzo korzystna oferta, biorąc pod uwagę cenniki podmiotów takich jak lombardy, jubilerzy, prywatni kolekcjonerzy, domy aukcyjne itp. Do skupu złota w mennicy mogą udać się zarówno prywatni kolekcjonerze, jak i przedsiębiorcy, w przypadku których złom złota skupowany jest na fakturę z -1% od giełdy. Transakcje za pośrednictwem Mennicy Krakowskiej są szybkie i bezpieczne, dzięki czemu każdy sprzedający zyskuje spokój i ochronę. Dane kontrahentów są pilnie strzeżone i wykorzystywane tylko na potrzeby aktualnej sprzedaży. 

SKUP ZŁOTYCH MONET I SZTABEK

tel.12 4225396

 

ZŁOTO DEWIZOWE ZDJĘCIE                          SKUP                              SPRZEDAŻ

 20 DOLARÓW

  8600 0

20 DOLARÓW (ST.GAUDENS)

  8700 0

10 DOLARÓW

   4300  

10 DOLARÓW (INDIANIN)

   4400  

CZWORAK

 

 4000

 

DUKAT

  1000  

KRUGERRAND

 

9000

 

5 RUBLI

  1150 0

10 RUBLI

   2300 0

100 KORON

  8800  

10 MAREK

             1000
 0

 

20 MAREK

 

2000

 

0

 

50 DOLARÓW CAD 1 OZ

 

 

9000
 

1 FUNT WIELKA BRYTANIA

  2000  

10 FRANKÓW FRANCJA, SZWAJCARIA

    800 0

20 FRANKÓW FRANCJA, SZWAJCARIA

   1600  0

SZTABKA ZŁOTA 10 g.

  2900  

SZTABKA ZŁOTA 20 g.

  5800  

SZTABKA ZŁOTA 31,1 g.  1 UNCJA

  9000  

SZTABKA ZŁOTA 100 g.

   29000  

 

Skup złotych monet

Złote monety to jedne z najczęściej wybieranych form inwestowania. Złote monety są nie tylko wartościowe, ale również cieszą oko inwestora. Dostępne są w sprzedaży zarówno stare monety kolekcjonerskie, jak i te nowe, jednak np. upamiętniające ważne wydarzenia, wykonane w wyjątkowy sposób, opatrzone dodatkowymi kamieniami szlachetnymi itp. Zamiłowanie do numizmatyki warto przekazywać z pokolenia na pokolenie. Dobrze przechowywane złote i srebrne monety po wielu latach są w stanie znacznie zwiększyć swoją wartość i przynieść kolekcjonerowi pokaźny zysk. W momencie chęci spieniężenia zbiorów warto wyszukać skup złotych monet, który zapewni najlepszą ceną i wysoką jakość usługi. Takim miejscem jest z pewnością Mennica Krakowska, w której zachowane są wszelkie standardy dotyczące obrotu szlachetnymi kruszcami i obsługi klienta. 

  • skup złotych monet bulionowych – są to inaczej monety lokacyjne, inwestycyjne, które służą jako bardzo dobra lokata kapitału. Monety tego typu niekiedy nie mają podanej wartości nominalnej, a zamiast tego podana jest na nich zawartość kruszcu, z jakiego zostały wykonane i na tej podstawie oceniana jest ich wartość. Co roku Komisja Europejska określa parametry dla złotych monet, które muszą być traktowane jako złote monety inwestycyjne we wszystkich krajach UE. W skupie złote monety bulionowe wyceniane są indywidualnie. 
  • skup srebrnych monet bulionowych – w sprzedaży dostępne są także srebrne monety bulionowe, które również mogą osiągać bardzo wysoką wartość. Srebro powoli wyrasta na konkurenta złota i zaczyna być coraz bardziej doceniane na światowych rynkach. 
  • skup srebrnych monet inwestycyjnych – zarówno złote monety inwestycyjne, jak i srebrne z powodzeniem można sprzedawać w skupach. One również określają cenę za gram srebra, którą warto poznać przed sprzedażą. 

Skup złotych sztabek

Złote sztabki, podobnie jak monety inwestycyjne należą do tzw. złota inwestycyjnego. Sztabki złota mogą mieć różną wagę i wielkość, a także być wykonane z odmiennych prób złota. Po zakupie sztabki złota należy przechowywać ją w oryginalnym opakowaniu, aby nie straciła na swojej wartości. Oryginalne zapakowane sztabki i te emitowane przez znane mennice osiągają najlepsze ceny w skupach i mogą być bardzo szybko spieniężone. Skup złotych sztabek praktycznie niczym nie różni się od skupu złota w postaci monet i określany jest zwykle na podstawie wagi materiału wykorzystanego do ich produkcji. Do skupu można również oddać srebrne sztabki, które znajdują się w zbiorach coraz liczniejszej grupy inwestorów. Zakup zarówno złotych jak i srebrnych sztabek pozwala zabezpieczyć swoją przyszłość, niezależnie od nastrojów panujących np. na giełdzie. W razie potrzeby wiele skupów przyjmuje srebrne sztabki, w tym Mennica Krakowska, która już od 1996 roku zajmuje się obrotem złota i srebra inwestycyjnego. 

Zestaw
P T  6.9 PIERŚCIONEK  SREBRNY 925 6,9 g
P T 6.9 PIERŚCIONEK SREBRNY 925 6,9 g

215,10 zł

szt
K T 6,3 KOLCZYKI SREBRNE 925 6,3 g
K T 6,3 KOLCZYKI SREBRNE 925 6,3 g

198,00 zł

szt
K T 1,4 KOLCZYKI SREBRNE 925 1,4 g
K T 1,4 KOLCZYKI SREBRNE 925 1,4 g

104,40 zł

szt
K T 1 .7 KOLCZYKI SREBRNE 925 1,7 g
K T 1 .7 KOLCZYKI SREBRNE 925 1,7 g

126,00 zł

szt
K T  2, KOLCZYKI SREBRNE 925 2 g
K T 2, KOLCZYKI SREBRNE 925 2 g

115,20 zł

szt
P T 6/ PIERŚCIONEK  SREBRNY 925 6 g
P T 6/ PIERŚCIONEK SREBRNY 925 6 g

252,00 zł

szt
Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

   TOWAR DOSTĘPNY OD RĘKI /24H/

LUB Z TERMINEM REALIZACJI 10 DNI

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl