Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Jak i gdzie najkorzystniej sprzedać złoto inwestycyjne?
Jak i gdzie najkorzystniej sprzedać złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne od wielu lat cieszy się popularnością wśród inwestorów, ale także osób o nieco mniejszej świadomości dotyczącej finansów i inwestycji. Dzieje się tak z uwagi na skojarzenia dotyczące złota. Wiele osób wie, że to jeden z najszlachetniejszych kruszców, atrybut królów i władców, atrybut bogato zdobionych kościołów i zabytków.

Złoto już od wielu pokoleń uznawane jest za symbol wysokiego statusu społecznego, a także stabilną i pewną inwestycję środków. Złoto konsekwentnie zapracowało na taką opinię. Od wielu lat jego wartość praktycznie nie notuje większych spadków, utrzymuje się na podobnym poziomie jeśli nie rośnie, ponadto złoto jest uniwersalną walutą praktycznie w każdym zakątku świata, a co niezmiennie ważne jest również „wdzięczmy” środkiem inwestycyjnym.

Czasem jednak nadchodzi moment w którym decydujemy się na sprzedaż zgromadzonego złota inwestycyjnego. Kiedy, gdzie i jak najlepiej sprzedać złoto inwestycyjne, aby jak najwięcej zyskać?

Sprzedaż złota inwestycyjnego: kiedy najlepiej to robić?

Sprzedaż złota inwestycyjnego zwykle następuje z dwóch pobudek. Z jednej strony mogą to być powody związane z sytuacją osobistą inwestora z drugiej zaś aktualną sytuacją na rynku. Zwykle sprzedaż następuje w momencie kiedy inwestor stwierdzi, że osiągnął satysfakcjonujące zyski, pragnie spieniężone środki zainwestować inaczej lub potrzebuje szybkiej gotówki.

Na rynku może zaś dochodzić do prognozowanych niskich notowań, na skutek których szczególnie niedoświadczeni inwestorzy zaczną sprzedawać swoje złoto. Przyjmuje się jednak, że inwestycja w złoto powinna być długofalowa i należy przygotować się na ulokowanie oszczędności, które w dłużej perspektywie nie stracą. Jest to więc bardzo dobra opcja, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed inflacją, czy spadkami giełdowymi.

Złoto obserwowane na przestrzeni lat jest zwykle odporne na duże zawirowania.

Nawet pandemia koronawirusa nie przyczyniła się do spadków wartości złota, które z kolei odnotowało wiele spółek znajdujących się na giełdzie. Złoto zwykle również opiera się polityce – z racji na globalny zasięg jest nieco bardziej odporne na decyzje rządów poszczególnych państw. Trudno określić kiedy najlepiej jest sprzedać złoto. Warto zrobić to w momencie, kiedy wartość kruszcu szczytuje, niż gdy znajduje się w dołku. Jeśli np. widzimy, że znacznie zwiększają się ceny mieszkań i w perspektywie spodziewamy się, że zakupione za złoto mieszkanie można będzie sprzedać z zyskiem lub wynająć i czerpać comiesięczne namacalne zyski i tego rodzaju rozwiązanie nam pasuje, to można pomyśleć o spieniężeniu złota i przeznaczeniu otrzymanej kwoty np. na mieszkanie. Warto śledzić branżową prasę czy portale internetowe, czytać opinie specjalistów i kierować się własną intuicją. Oczywiście, jeśli mamy sprzedać złoto inwestycyjne, to warto wiedzieć gdzie to zrobić i oszacować jaką kwotę uda się uzyskać.

Gdzie można liczyć na najlepszą cenę za złoto inwestycyjne?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupowanie złota u dystrybutora lub producenta, który z góry zapewnia kupcowi prawo odsprzedaży. Musimy jednak wtedy liczyć się z tym, że w zamian za gwarancję zbycia złota, kupiec zaproponuje niższą cenę. Złote monety czy sztabki złota można również sprzedać u jubilera, w kantorze, lombardzie czy sklepach numizmatycznych. Z drugiej strony można spróbować sprzedaży złota osobie prywatnej. Złoto można wystawić na aukcji, zamieścić ogłoszenie na portalach sprzedażowych czy informować inwestorów pocztą pantoflową, że nosimy się z zamiarem sprzedaży złota inwestycyjnego. Sprzedaż złota osobie prywatnej może okazać się najlepszym rozwiązaniem (omijamy wówczas marżę narzucaną przez dystrybutorów złota czy jubilerów), ale z drugiej strony może też trwać najdłużej. Dobrym rozwiązaniem jest sprzedaż złota w Mennicy Polskiej, po z góry ustalonej cenie, określanej w Złotym Polskim, co pozwoli skutecznie oszacować ile pieniędzy dostaniemy.

 

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl