Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog chmura tagów
Ile kosztuje sztabka złota? Czy inwestycja w sztabki złota jest dobra?
Ile kosztuje sztabka złota? Czy inwestycja w sztabki złota jest dobra?

Ile kosztuje sztabka złota? Czy inwestycja w sztabki złota jest dobra?

Osoby posiadające wolne środki na koncie i te zainteresowane rozwojem własnych finansów często szukają sposobów na pomnażanie swoich oszczędności Sposobów na inwestycje jest kilka, wszystko zależy od tego czy lubimy nieco ryzyka, ile środków możemy przeznaczyć na inwestycję, a także czy jesteśmy cierpliwymi inwestorami. Złoto jest jedną z możliwości ulokowania funduszy. Możemy kupić je już za kilka tysięcy, nie potrzebujemy więc ogromnych nakładów finansowych, a możemy wykorzystać do tego naszą rezerwę z poduszki finansowej. Złoto to jeden z najbardziej popularnych kruszców inwestycyjnych dostępnych na rynku. W dobie bardzo wysokiej inflacji to dobry sposób na ulokowanie wolnych środków przetrzymywanych na koncie. Złoto jest bardzo przyjemnym środkiem do inwestowania, specjaliści mówią, że kupno złota to dobra inwestycja dla osób, które lubią stabilizacje i nie lubią być zaskakiwane nagłymi zmianami. Tak jest właśnie ze złotem, jeśli na nim nie zyskamy, to raczej nie powinniśmy też stracić.

Sztabka złota: inwestycja, która się opłaca?

Jeśli podjęliśmy już decyzję, że chcemy zainwestować w złoto, to warto zainteresować się poszczególnymi możliwościami. Najpopularniejszymi formami inwestycji są złote monety bulionowe, złoto w papierach wartościowych, a także złote sztabki. Sztabki złota kojarzą się z dużą masą jednak nie do końca jest to prawda, bo można kupić sztabki o wadze 1g, 2g, 5g, 50g, 100g, 1000g i innych. Dzięki takiej rozpiętości wagowej każdy inwestor znajdzie odpowiednie sztabki dla siebie. Sztabki to według specjalistów najczęściej wybierana forma inwestycji w złoto.

Oprócz wartości w gramach możemy także natknąć się na sztabki złota, których waga liczona jest w uncjach. W złotnictwie znane są 2 uncje – międzynarodowa i trojańska. Uncja międzynarodowa po przeliczeniu odzwierciedla wagę 0,45359237 kg, czyli dokładnie 28,34952981 g, zaś uncja trojańska 0,373241721 kg, a w gramach 31,1034768 g.

Przed kupnem złota warto oczywiście sprawdzić źródło z którego pochodzi. Jeśli mamy zamiar kupić złoto przez internet to najlepiej skorzystać ze stron znanych producentów monet i sztabek. Szczególnie jeśli stawiamy swoje pierwsze kroki w świecie złota warto korzystać z ofert np. Mennicy Państwowej, aby nasza sztabka miała niezbędny certyfikat i aby nie paść ofiarą oszustwa.

Każda sprzedawana sztabka złota powinna mieć odpowiednie oznaczenia – podaną wagę, producenta, wymiary, opakowanie i oznaczenie próby złota. Sztabki wykonywane są ze złota o próbie Au 999,9. Opakowania w którym została dostarczona sztabka nie wolno nam rozrywać. Samo złoto warto przechowywać w bezpiecznym, zacienionym miejscu. Inwestycja w złoto opłaca się z kilku powodów:

• złota jest coraz mniej, co sprawia, że jego wartość rośnie,
• złoto jest bardzo pożądane na rynku azjatyckim, który obecnie bardzo dynamicznie się rozwija,
• złoto skutecznie chroni pieniądze przed inflacją,
• złote sztabki nie wymagają ponoszenia dodatkowych kosztów, regulowania kolejnych wpłat, „obsługa” inwestycji w złoto jest minimalna,
• złoto skutecznie chroni przed krachem na giełdzie,
• złoto nie jest uzależnione od żadnych korporacji, instytucji, dlatego nie ma ryzyka, że nagle zniknie, przestanie być wartościowe.

Sztabka złota: cena

Na cenę sztabki złota składa się cena kruszcu i wartość wybicia sztabki. Metale szlachetne takie jak złoto to dobra inwestycja w czasie kryzysu, o czym możemy się obecnie przekonać. Cena uncji złota niedawno przebiła wartość 1930 dolarów. Od listopada 2020 do stycznia 2021 cena złota wahała się od 1850, a 1900 dolarów za uncję.

Obecnie cena 1 uncji złota oscyluje w granicy 2000 dolarów.

Widać więc, jak znacznie w ostatnim czasie wzrosła wartość tego szlachetnego kruszcu. Również Rosja i Chiny zmniejszają udział dolara na swoim rynku, którego z powodzeniem ma zastąpić złoto. Będzie więc ono coraz bardziej potrzebne. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na inwestycję złoto to jest to najlepszy moment na podjęcie takiej decyzji.

 

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl