Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog chmura tagów
Dlaczego inwestowanie w srebro nie jest tak popularne jak w złoto?
Srebro: cena. Dlaczego inwestowanie w srebro nie jest tak popularne jak w złoto?

Być może bierze się to z przekonania, że złoto jest zdecydowanie więcej warte oraz bardziej „prestiżowe”. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować zainwestować część kapitału w srebro, które jest bardzo pozytywnie oceniane przez inwestorów. Srebro to podobnie jak złoto skuteczna lokata kapitału na wypadek kryzysu gospodarczego czy niepewnej sytuacji na rynku. Jeśli mamy więc wolne środki finansowe to warto zainwestować w srebro, które w ostatnim czasie zyskało na wartości i wciąż notuje pozytywne prognozy.

Ile kosztuje srebro?

Srebro notuje obecnie najlepsze wyniki od kilku lat.

Obecnie za uncję srebra należy zapłacić około 25 dolarów amerykańskich.

Specjaliści szacują jednak, że w najbliższym czasie cena ta może się podwoić i dojść do 50 dolarów za uncję. Takie prognozy bardzo optymistycznie nastrajają inwestorów. Dotychczasowy najwyższy wynik srebra wyniósł 49,82 dolarów i miał miejsce w kwietniu 2011 roku. Dane te z pewnością zachęcą wielu do zdecydowania się na inwestowanie w srebro. Złoto i srebro są ze sobą skorelowane. Możemy zauważyć, że w momencie, gdy rosną ceny złota, drożeje również srebro.

Chcesz zainwestować w srebro? Sprawdź możliwości >>>

Prognozy dla złota są bardzo optymistyczne, a co za tym idzie skorzystać na tym powinni również inwestorzy posiadający srebro. Srebro jest nieco tańsze niż złoto, dlatego może być dobrym środkiem dla inwestorów, którzy posiadają nieco mniej wolnych środków.

Najlepiej inwestować w srebro w postaci:

  • srebrnych monet bulionowych, które można szybko spieniężyć, najczęściej spotykane są monety o masie 1oz.
  • srebrnych sztabek – najpopularniejsze są te o wadze 1 kg.

Kupując kruszce warto wybierać zaufanych i renomowanych sprzedawców, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Srebro, czyli nie tak oczywista inwestycja

Jeszcze do niedawna srebro było oceniane jako: „ubogi krewny złota”. Jednak obecnie ma ono coraz mocniejsza pozycję na rynku, cieszy się coraz większym zaufaniem, a ponadto na te dwa kruszce trzeba patrzeć pod zupełnie innym kątem i raczej nie powinno się ich porównywać. Złoto charakteryzuje się innymi cechami, a srebro innymi. Srebro ma obecnie mocną pozycję na rynku i jest coraz bardziej doceniane.

Przed inwestycją w surowce warto wiedzieć, że opierają się one działaniom rządu i nastrojom społecznym. Największy wpływ na cenę srebra ma sytuacja polityczno-gospodarcza. Ponadto inwestowanie w kruszce zwykle świadczy o dojrzałości inwestora. I nie chodzi tutaj o dojrzałość wiekową, ale o umiejętność podejmowania trafnych decyzji i unikanie ryzyka.

Inwestycja w srebro, podobnie jak w złoto cechuje się dużą stabilnością – jeśli nie zyskamy na srebrze, to raczej nie powinniśmy stracić. To bardzo dobra alternatywa w czasie szalejącej inflacji i kryzysu wywołanego epidemią.

Prognozuje się, że ceny srebra w 2021 roku będą osiągać rekordowe wyniki. Z notowań z okresu ponad 5 lat wyraźnie widać, że ceny obu kruszców rosną. Srebro może z powodzeniem zastąpić inne formy inwestowania lub urozmaicić portfel inwestora, pomagając mu w dywersyfikacji dochodu. Dobre prognozy dla srebra wynikają z co najmniej kilku czynników.

Po pierwsze srebro wykorzystywane jest w dziedzinach zyskujących na popularności np. wykorzystuje się je do produkcji paneli fotowoltaicznych. A jak możemy się przekonać, obecnie trwa boom na korzystanie z alternatywnych źródeł energii, dbanie o środowisko i redukcję emisji CO2. Ponadto pandemia, ale nie tylko spowodowała, że coraz więcej osób wykonuje pracę zdalną. Stąd bierze się zapotrzebowanie na coraz większą ilość nowych laptopów i telefonów, a do ich wyprodukowania także używa się srebra.

CZYTAJ TAKŻE: Ceny złota 2021: trendy i  prognozy >>>

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl