Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog chmura tagów
Bitcoin czy złoto - w co inwestują młodzi milionerzy?
Bitcoin czy złoto - w co inwestują młodzi milionerzy?

W 2009 roku Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin, kryptowalutę, która przyciągnęła uwagę całego świata. W kwietniu 2021 r. kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 1 bilion dolarów, a wielu inwestorów dostrzegło potencjał tej kryptowaluty jako środka akumulacji kapitału.

Bitcoin czy złoto?

Przez wiele lat prywatni inwestorzy i handlowcy w zwyczaju trzymali swoje oszczędności albo w nieruchomościach, akcjach i obligacjach (giełdowych papierach wartościowych) albo w złocie. Od wieków złoto inwestycyjne było uważane za jedno z głównych zabezpieczeń przed inflacją, ale coraz więcej osób zaczyna uważać waluty cyfrowe za magazyn wartości, za pomocą którego można między innymi dokonywać regularnych transakcji. Tym samym Bitcoin zyskał reputację „cyfrowego złota”. Porównajmy bitcoina ze złotem i sprawdźmy, który zasób lepiej przechowuje oszczędności na dłuższą metę.

Złoto inwestycyjne - czy warto?

Magazyn wartości to zasób, który z czasem nie traci na wartości. Pieniądze to bez wątpienia zły magazyn wartości. Gotówka może być używana jako środek codziennej wymiany i płynności krótkoterminowej, ale z czasem nieuchronnie straci na wartości. Inflacja jest podstawowym narzędziem używanym przez rządy na całym świecie do kontrolowania podaży pieniądza i ruchów cen. Co roku władze nieco dewaluują swoje waluty, zmuszając ludzi do zwiększania wydatków lub inwestycji w nadziei, że pobudzi to wzrost gospodarczy poprzez tworzenie miejsc pracy. Tak więc pieniądze z czasem tracą na wartości, dlatego oszczędności powinny być przechowywane w aktywach, które zachowują wartość. Dlatego ludzie inwestują w akcje, obligacje, nieruchomości i inne aktywa, które z czasem utrzymują lub nawet zwiększają swoją wartość dla zysku. Jednym z takich elementów jest złoto inwestycyjne. Co to jest?

Zanim porównamy bitcoin do złota, musimy zrozumieć, dlaczego złoto jest tak atrakcyjne dla inwestorów długoterminowych. Pieniądze były używane, odkąd cywilizacja ludzka zdała sobie sprawę z ograniczeń wymiany barterowej. Jako waluty używano kości, patyków, muszli kauri, żywego inwentarza, metali, papieru i innych materiałów. Jednak tylko złoto zachowuje swoją wartość i popularność na przestrzeni wieków: wiek najstarszych złotych monet szacuje się na dwa i pół tysiąca lat. Tak powstał termin złoto inwestycyjne. Cena jego zależy od wielu czynników. Jak kupić złoto inwestycyjne? Można to uczynić za pośrednictwem banku lub wyspecjalizowanej placówki, która dystrybuuje np. złote monety, które także funkcjonują jako złoto inwestycyjne. Gdzie kupić jeszcze można złote monety? Między innymi od kolekcjonerów.

Wzrost podaży złota jest stabilny i przewidywalny, ponieważ musi być wydobywane z wnętrza ziemi i przetwarzane. Dlatego cena złota jest słabo skorelowana z cenami akcji, walut i innych aktywów. Złoto inwestycyjne chroni wartość naszych pieniędzy podczas korekty rynkowej: podczas gdy inne aktywa spadają, wartość złota pozostaje bez zmian. Te czynniki napędzają długoterminową popularność złota. Gdzie kupić złoto inwestycyjne w Polsce? Podobnie jak na całym świecie w bankach i mennicach.

Bitcoin - szansa czy zagrożenie dla złota?

Alternatywą dla złota jest bitcoin. Co to jest i jak kupić bitcoin? W przeciwieństwie do złota bitcoin jako taki nie ma zastosowania przemysłowego, ale jest akceptowany jako środek płatniczy. Bitcoin jest w rzeczywistości magazynem wartości, ponieważ jest trwały i rzadki. Maksymalna podaż Bitcoina jest ograniczona do dokładnie 21 milionów i ani jednej monety więcej. Jak zacząć inwestować w bitcoin w 2022?

Bitcoin jest zdecentralizowanym zasobem cyfrowym, który działa bez kontroli banków centralnych lub rządów, polegając na ogólnoświatowej sieci węzłów. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa, jakim cechuje się bitcoin. Jak zacząć, jak inwestować w bitcoin? Transfer bitcoinów jest szybki i niedrogi: będziesz potrzebować mniej niż jednego dolara, aby szybko i bezpiecznie przesłać ogromną ilość tej kryptowaluty. To sprawia, że bitcoin jest setki tysięcy razy bardziej mobilny niż złoto.

Jest jeszcze wiele zalet, jakie ma bitcoin. Jak zarabiać i jak zacząć inwestować w bitcoin – te informacje znajdziemy w sieci. Sam bitcoin zapewnia uczestnikom rynku pewien poziom prywatności. Na całym świecie będzie tylko 21 milionów bitcoinów, z których ostatni zostanie wydobyty przez około 2140. Bitcoin jest zawsze wymienny. Jeden bitcoin nie różni się od drugiego, a co ważniejsze, nie można go podrobić.

Bitcoin czy złoto - w co warto inwestować w najbliższym czasie?

Złoto inwestycyjne i bitcoin zapewniają doskonałą ochronę przed gwałtowną inflacją wynikającą z drukowania i dewaluacji walut przez rządy różnych krajów. Od wielu stuleci złoto jest dobrym magazynem wartości i niezawodnym, bezpiecznym zasobem. A kryptowaluty to nowość, która mimo to radzi sobie lepiej pod względem ograniczonej podaży, podzielności i mobilności.

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl