Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Czy warto inwestować w srebro?
Czy warto inwestować w srebro?

Srebro swoje zastosowanie ma przede wszystkim w jubilerstwie. Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w ten srebrzystobiały metal. Od lat zarówno srebro, jak i złoto pełniły bardzo istotną rolę w handlu. Czy jednak teraz też się opłaca?

Zanim skupimy się na wadach i zaletach inwestycji w srebro, warto przybliżyć sobie ten metal, aby wiedzieć o nim jak najwięcej.

KRÓTKA HISTORIA SREBRA

Srebro od wieków było miernikiem zamożności. Już w starożytnych grobowcach znaleziono srebrne ozdoby. Również w Starym Testamencie można było znaleźć wzmianki o zamożnych ludziach, którzy posiadali wiele przedmiotów wykonanych ze srebra. W 268 p.n.e. doszło do pierwszej emisji rzymskiej srebrnej monety - denara. Co ciekawe w Japonii aż do XVII wieku srebro i złoto ceniono na równi. Jednak chyba najciekawszym faktem jest to, że w 1999 r. sprzedano srebrny dolar amerykański, który został wybity w 1804 roku, za 4, 1 mln dolara - wtedy była to najdroższa moneta świata.

INWESTYCJA W SREBRO

Zazwyczaj osoby, które są zainteresowane inwestycją w srebro lub zloto zapoznają się z wskaźnikami, które mają oszacować jak będzie stał dany metal.

Jest kilka zasadniczych powodów, dlaczego warto inwestować właśnie w srebro:

  • Przede wszystkim srebro jest niedrogie. Opłaca się zwłaszcza częste kupowanie niewielkich ilości srebra.
  • Srebrne monety są tańsze niż złoto i zdecydowanie łatwiej je nabyć. Jako, że są łatwiej dostępne, szybko można zbudować kolekcję, która z pewnością zrobi wrażenie.
  • Srebro jest nie tylko łatwiej dostępne, ale prościej też jest je odsprzedać.
  • Ceny srebra idą szybciej do góry.
  • Dodatkowo srebro to doskonałe uzupełnienie, dla osób, które chcą inwestować w metale szlachetne. Zaopatrzyć można się w monety z całego świata.
  • Monety kolekcjonerskie a bulionowe zasadniczo się różnią. Te pierwsze mają wartość kolekcjonerską, na drugie decydujemy się, jeśli chcemy zainwestować w kruszec. Może to się sprawdzić np. w przypadku kryzysu. 

 

SREBRNE SZTABKI


Srebro to nie tylko monety i biżuteria, ale też granulat i sztabki. Jako, że metal ten jest coraz częściej używany w przemyśle - jego wartość będzie rosnąć. Dlatego też sztabki srebra to doskonała propozycja dla osób, które chcą ulokować swój kapitał w surowiec. W momencie, kiedy chcemy uzyskać kwotę w okolicach np. 1000 zł, łatwo będzie nam odsprzedać sztabkę srebra.

Granulat jest formą przemysłową srebra, który wykorzystują np. jubilerzy - inwestycja więc polega tu bardziej na przedmiotach, które powstaną z granulatu.

Najważniejszym w inwestowaniu jest to, aby jak najtaniej kupić i sprzedać z pokaźnym zyskiem, dlatego srebro jest dobrym pomysłem, aby ulokować swój kapitał. Inwestycja w surowce ma jeszcze jeden bardzo duży plus. Daje niezależność. Posiadając sztabki srebra - mamy coś fizycznego, co można wziąć do ręki i co nie ulegnie np. atakowi hakerów. Tego typu zabezpieczenia sprawdzają się zwłaszcza w okresie kryzysu.

Nie bez przyczyny srebro od wieków jest realną formą zapłaty, dlatego warto zaufać tradycji i postawić na inwestycję w ten szlachetny metal.

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • Kontakt: 500 486 122

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl