Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Blog chmura tagów
Inwestycja w złoto – wady i zalety
Inwestycja w złoto – wady i zalety

Coraz więcej osób, które poszukują miejsca na ulokowanie swojego kapitału, interesuje się złotem inwestycyjnym. To interesujący sposób na zabezpieczenie majątku. Jakie są wady i zalety kupowania złota inwestycyjnego?


Zalety inwestowania w złoto

Zakup złota inwestycyjnego to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie przyszłości swojej oraz swoich najbliższych. Posiada on mnóstwo zalet. Przede wszystkim należy pamiętać, że na wartość złota nie wpływa inflacja. Inaczej jest natomiast z pieniędzmi. Mimo iż złoto ulega procesom rynkowym, co oznacza, że czasem jego cena rośnie, a czasem spada, najczęściej inwestowanie w nie przynosi zysk. Wartość złota określa cena kruszcu na światowych giełdach. Wyliczając cenę złota w Polsce opieramy się głównie na giełdzie londyńskiej. Kolejnym, tak samo ważnym czynnikiem jest kurs dolara amerykańskiego do złotówki, ponieważ notowania złota podawane są w amerykańskiej walucie. Inną zaletą inwestowanie w złoto jest fakt, że nie jest to specjalnie skomplikowane przedsięwzięcie. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, aby móc inwestować. Wystarczy na bieżąco orientować się w cenie złota, co przy odrobinie wprawy i wiedzy przyjdzie nam całkowicie łatwo. Jeżeli nie mamy zaufania do banków i nie lubimy trzymać swojego kapitału na kontach lub lokatach, inwestycja w złoto jest świetną alternatywą.

Wady inwestowania w złoto

Jak każdy rodzaj inwestycji, również zakup złota ma nie tylko zalety, ale także wady. Należy podkreślić, że najczęściej jest to inwestycja, która nie od razu przyniesie nam zysk. Dlatego nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na szybkich profitach, a na długoterminowym ulokowaniu kapitału. Warto dodać też, że inwestycja w złoto najbardziej opłaca się wtedy, gdy sytuacja na rynkach jest stabilna i jest ono najtańsze. Wadą inwestowania w złoto jest również fakt, że nie wszystkie jego formy są godne polecenia. Jako przykład można podać opcje i kontrakty na złoto, którego fizycznie się nie posiada, a jego właścicielem jest się tylko na podstawie zapisu w systemie bankowym. Może okazać się, że gdyby inwestor pragnął otrzymać swoje złoto w postaci fizycznej, w wyniku krachu na giełdzie może go po prostu nie być.

Czy zatem warto inwestować w złoto?

Odpowiedź na to pytanie jest z całą pewnością twierdząca. Jednakże powinniśmy mieć na uwadze zarówno zalety, jak i wady tej formy inwestycji. Dodatkowo, należy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze, najlepiej jest inwestować w złoto w formie fizycznej, takiej jak sztabki lub monety. Jeżeli obawiamy się kradzieży lub po prostu mamy problem z przechowywaniem złota, możemy skorzystać z depozytu, który często oferują sprzedawcy. Ponadto, na inwestowanie w złoto należy decydować się w odpowiednim momencie. Warto śledzić sytuację złota na rynku i wybrać korzystny moment. Inwestując w złoto nie należy nastawiać się na szybki zysk. Najlepiej ulokować w nim kapitał, który chcemy zainwestować na dłużej i spokojnie czekać, aż przyniesie on profity. Warto również dobrze rozważyć miejsce zakupu złota. Dobrze jest znaleźć sprawdzonego dostawcę, cieszącego się świetną opinią, który posiada zarejestrowaną firmę. Dzięki temu, zwłaszcza jako mało doświadczony inwestor, nie padniemy ofiarą oszustwa. Należy równie szukać złota z akredytacją w LBMA, która daje nam gwarancję autentyczności. LBMA, czyli London Bullion Market Association to instytucja, która wyznacza oraz nadzoruje różnego rodzaju wymogi dotyczące jakości i bezpieczeństwa produktów na Londyńskim Rynku Kruszców.

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • Kontakt: 500 486 122

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl