Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Monety czy sztabki złota - w co opłaca się bardziej inwestować?
Monety czy sztabki złota - w co opłaca się bardziej inwestować?

Każdy inwestor, wybierający złoto jako podmiot swojej inwestycji, staje przed dylematem, który wybór jest lepszy – monety czy sztabki złota? A może połączona inwestycja? W tym przypadku trudno będzie ustalić zgodną, powszechną opinię, gdyż porównanie monet i sztabek obejmuje nie tylko uwzględnienie ich cech fizycznych, ale także aspektów subiektywnych. preferencje.

Co brać pod uwagę przy zakupie złota inwestycyjnego?

Inwestycje w złoto nie tracą na popularności od lat. Dlaczego w złoto warto inwestować?

 • Metal nie podlega utlenianiu, nie ciemnieje.
 • Ma dużą gęstość, dzięki czemu jest dość ciężki (a waga wpływa na cenę).
 • To możliwość wymiany na dowolną walutę używaną na świecie.
 • Cena złota jest stabilna i nie spada poniżej pewnego poziomu.

Zastanawiając się, jak i gdzie kupić złoto inwestycyjne, większość użytkowników myśli o sztabkach złota. Cechuje je często korzystniejsza cena, wynikająca z faktu, że mniejsze są koszty produkcji. Dlatego cena monet bulionowych jest zazwyczaj wyższa. Sztabki złota można podzielić na:

 • Tłoczone .
 • Odlewane.

Masa wlewków wynosi 1, 5, 20, 50, 100, 350, 500, 1000, 12000 gramów. Waga dużych sztabek sięga 12,5 kilograma, ale jest to bardziej standard branżowy niż przy prywatnych inwestycjach w złoto.

Sztabki złota wraz z monetami są cennymi podmiotami do inwestycji. Inwestowanie na przestrzeni lat wymaga zwrócenia uwagi na kilka cech, takich jak waga sztabek złota, autentyczności, a także bezpieczeństwie ryzyku, zysku i horyzoncie czasowym. Planując sprzedaż złota czy kruszcu trzeba pomyśleć o celach inwestycyjnych i wziąć pod uwagę aktualne trendy cen tego metalu.

Złoto inwestycyjne w postaci sztabek

Nie każde złoto o próbie 900 można uznać za złoto inwestycyjne. Nie ma wielu punktów, które tworzą monety i sztabki o uznanej renomie.Inwestowanie w złoto w postaci sztabek jest szczególnie popularne. Doceniane jest zwłaszcza bezpieczeństwo w przypadku sztabek. Ten sposób inwestowania w złoto ma takie zalety jak:

 • Złoto w postaci sztabek można kupić zarówno w banku, jak i w firmie zajmującej się sprzedażą i skupem złota.
 • Zakupu może dokonać każda osoba fizyczna.
 • Sztabka złota jest łatwa do przechowywania.
 • Te złoto fizyczne nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych

Zastanawiając się jak wybrać złoto, musisz skupić się na dwóch czynnikach:

 • Cena sztabki.
 • Koszt przechowywania.

Złoto inwestycyjne w postaci monet bulionowych

Alternatywą dla sztabek są złote monety lub inaczej mówiąc monety bulionowe. Co można nazwać złotymi monetami bulionowymi? Monety bulionowe są wykonane z metali szlachetnych. Zazwyczaj są wybijane w masie stanowiącej ułamki jednej uncji trojańskiej i najczęściej są wykonane ze złota i srebra. Wiele krajów posiada własne oficjalne monety bulionowe. Największą popularnością cieszą się: amerykański orzeł, kanadyjski liść klonowy, wiedeński filharmonik,

Najpopularniejsze typy są wykonane ze złota i srebra, chociaż czasami stosuje się również platynę i pallad. Podczas gdy niektórzy inwestorzy kupują monety bulionowe jako prezenty lub przedmioty kolekcjonerskie, inni inwestują w nie ze względu na ich postrzeganą wartość jako zabezpieczenie przed inflacją. Zaletą jest bezpieczeństwo w przypadku monet bulionowych. Ważne jest, aby wiedzieć jak sprawdzić, ile czystego złota jest w monecie. Pomoże tu kontrolowany zakup i użycie linijki menniczej

Monety bulionowe a sztabki złota - czym się różnią ?

Zazwyczaj złote sztabki złota są tańsze niż złoto w postaci monet bulionowych. Istnieje jednak szereg cech, jeśli chodzi sztabki złota i złote monety bulionowe, które należy wziąć pod uwagę. Czy to złota moneta, czy sztabka złota sprawdź czy:

 • Czy sprzedawca profesjonalnie handluje złotymi monetami lub sztabkami złota. Jeśli ta działalność jest tylko jedną z szerokiej listy usług, najprawdopodobniej złote monety będą gorszej jakości, a samo złoto inwestycyjne będzie droższe.
 • Najbardziej opłaca się kupować złote monety inwestycyjne specjalnie zaprojektowane do inwestowania i oszczędzania pieniędzy, które są sprzedawane z bardzo niewielką premią w stosunku do ceny złota i można je łatwo odsprzedać przy minimalnych stratach. Taka moneta bulionowa jest najpowszechniejszym modelem inwestycyjnym.
 • Ważna jest masa jaką ma złoto lokacyjne w postaci sztabek, lub monet. Czy to gram złota, czy uncja trojańska, z reguły na rynku obowiązuje zasada – im większa waga, tym niższa cena za gram.
 • Kupując sztabki wykonane ze złota, zwróć uwagę na brak rys, wgnieceń i innych wad na zakupionym produkcie. Od tego uzależnione są ich ceny.

Co odróżnia inwestowanie w złote monety od sztabek ?

Zastanawiać się, czy złote monety, czy sztabki pamiętaj, że koszt sztabek złota na całym świecie zależy głównie od wartości metalu, z którego są wykonane. Liczba nabywców tych sztabek liczona jest w milionach. Cena sztabki złota zależy od jej wagi i kursu złota w momencie zakupu. Również koszt sztabki złota zależy od jej masy. Im mniejszy rozmiar i masa sztabki złota, tym jest ona droższa, ale później łatwiej ją sprzedać. Małe sztabki złota to sztabki złota o wadze od 1 do 100 gramów, sztabki powyżej 250 gramów uważa się za duże. Sztabka złota to bezpieczeństwo transakcji, niezmienna cena, opłacalność inwestycji.

Jeśli chcesz zainwestować w kolekcjonerskie złote monety, ważne jest sprawdzenie autentyczności. Cena monety kolekcjonerskiej zależy od trzech głównych czynników: wartości numizmatycznej, wartości metalu i ceny sprzedającego. Inwestowanie w drogie i rzadkie złote monety to zawsze dobra inwestycja. Warto jednak zauważyć, że rynek rzadkich złotych monet jest niewielki, a ich cena zależy od tego, czy sprzedawca może spotkać właściwego kupca. Na wartość numizmatyczną złotej monety składają się takie cechy jak: rzadkość, wiek, kondycja fizyczna i wzór.

Monety bulionowe czy sztabki złota - w co inwestować ?

Początkujący kolekcjoner zastanawiając się, czy sztabki, czy monety musi również pamiętać, że wartość numizmatyczna złotych monet zagranicznych gwałtownie spada poza krajem, w którym zostały wyemitowane. Nie będzie można sprzedać takiej złotej monety za maksymalną cenę. Złote monety inwestycyjne emitowane są w dużych ilościach i nie mają wysokiej wartości numizmatycznej. Koszt takich złotych monet obejmuje cenę czystej zawartości metalu szlachetnego plus koszt wytworzenia go w mennicy. Jeśli zmienią się sytuację na rynkach finansowych, taką monetę można szybko sprzedać za bardzo rozsądną cenę.

Z kolei złoto w postaci sztabek można sprzedać zawsze po ustalonej z góry cenie. Koszt złotych sztabek jest znany z góry i nie podlega negocjacjom. Dlatego według rady inwestorów, takie decyzje inwestycyjne są wskazane, kiedy twoim celem jest jedynie zabezpieczenie środków finansowych.

 

Waluty

 

 • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
 • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
 • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl