Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
Poradnik inwestora - co warto wiedzieć o akredytacji LBMA?
Poradnik inwestora - co warto wiedzieć o akredytacji LBMA?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach inwestorzy nie mają zbyt łatwego zadania. Sytuacja na rynku inwestycyjnym zmienia się w niezwykle dynamicznie, a to powoduje poniekąd frustrację, czy także pewne zdezorientowanie. Z pewnością każdy inwestor ma nadzieję na szybką poprawę stabilności sytuacji, jednak niestety nie można tego nigdy przewidzieć. 

Niemniej jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że oszczędności nie mogą po prostu leżakować. Kapitał, pozostawiony sam sobie nigdy nie będzie wstanie zarobić, a tym samym nie przyniesie inwestorom oczekiwanej stopy zwrotu. Wobec tego inwestorzy stale będą poszukiwać nowych możliwości, a w międzyczasie, powinni oni także poświęcić swój czas i energię na to, by poniekąd poszerzyć swoją wiedzę. Być może obca jest im akredytacja LBMA? Jeśli tak, to co warto o niej wiedzieć?

Co warto wiedzieć o LBMA?

LBMA to być może skrót, który niewiele mówi początkującym inwestorom. Niemniej jednak z pewnością przed tymi, którzy są najbardziej doświadczeni i ci, dla których rynek złota jest głównym obszarem zainteresowań. 

LBMA jest instytucją niezwykle ważną z punktu widzenia każdego, kto interesuje się rynkiem złota lub dokonuje na nim inwestycji. LBMA to nic innego jak Londyńska Giełda Złota, a dokładniej stowarzyszenie londyńskiego rynku złota. Można więc zaznaczyć, że w skład LBMA wchodzą instytucje, które związane są z metalami szlachetnymi. Oczywiście nie jest tu mowa o niewielkich podmiotach, które nie będą odgrywały znaczącej roli. Chodzi tu dokładnie o duże podmioty, do których zaliczają się np. ogromne, międzynarodowe banki, a także renomowani producenci sztabek czy także i monet bulionowych. Mowa tu także o potężnych rafineriach czy nawet i dużych dostawcach usług transportowych. Do LBMA można również zaliczyć producentów biżuterii. Warto zauważyć, że LBMA ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o rynek złota i to co się na nim aktualnie dzieje.

Historia LBMA

LBMA na londyńskim rynku kruszców ma ogromne znaczenie. Z pewnością każdy z inwestorów, który dość aktywnie interesuje się rynkiem złota, jest w stanie z pamięci wyrecytować, całą historię, związaną z londyńską giełdą złota. London Bullion Market Association to organizacja, która swoje funkcjonowanie rozpoczęła w 1987 roku na skutek konsultacji, dyskusji a także i wielu długich rozmów, które prowadzone były głównie pomiędzy dużymi, międzynarodowymi bankami i Bankiem Anglii. Tak naprawdę warto wiedzieć o tym, że członkiem stowarzyszenia LBMA może być tylko i wyłącznie instytucja, co więcej, by rzeczywiście została ona akredytowana, to musi ona uzyskać rekomendację i polecenie przez podmioty, które już funkcjonują w ramach LBMA. Koniecznie instytucja, która stara się od dołączenie do LBMA musi również, że wcześniej nawiązała ona współpracę biznesową z podmiotami, które zdecydowały się ją polecić. Instytucje zrzeszone w stowarzyszeniu obowiązuje również dokument regulacyjny. Jest to niezwykle specyficzny rodzaj dokumentu, który został wypracowany w ramach współpracy z brytyjskimi rynkami walutowymi.

Elitarne grono, czyli stowarzyszenie londyńskiego rynku kruszców - kto może dołączyć?

Londyńskie stowarzyszenie rynku kruszców nie jest dla każdego. Niestety, jak zostało to już wspomniana, mogą do niego dołączyć jedynie wybrane instytucje, które jednocześnie spełniają określone warunki. Zgodnie z tym, co było już powiedziane, do stowarzyszenia LBMA może dołączyć jedynie ta instytucja, która zostanie polecona przez trzy podmioty, które już otrzymały akredytacji LBMA. Oczywiście na tym wymagania się nie kończą. Dana instytucja, która stara się o przyznanie jej akredytacji LBMA musi również umieć wykazać, że dane podmioty- które ją wcześniej poleciły, były połączone z nią relacjami biznesowymi, które trwały nieprzerwanie przez minimum jeden rok. Warto również pamiętać o tym, że LBMA przyjmuje w swoje szeregi jedynie duże i znaczące podmioty.

Dlaczego warto wybierać produkty posiadające akredytację LBMA?

Dlaczego warto wybierać produkty, które otrzymały akredytację LBMA? Otóż złota moneta, czy też srebrne monety z tego typu akredytacją, są jednymi z najbardziej wiarygodnych na całym świecie. Monety bulionowe czy sztabka LBMA są pożądane i wysoko cenione. Często z punktu widzenia danego inwestora, to właśnie akredytacja LBMA jest decydującym czynnikiem odnośnie wyboru danego producenta. Takie produkty są więc niezwykle korzystnym rozwiązaniem i bardzo wartościowym towarem.

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl