Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog chmura tagów
Chcę skupić złom złota. Jaka cena za gram? Co wpływa na cenę złota?
Chcę skupić złom złota. Jaka cena za gram? Co wpływa na cenę złota?

Chociaż złom kojarzy nam się często bardzo negatywnie, to możemy też spojrzeć na niego pod nieco innym kątem. Złom to nie tylko odpady poprodukcyjne, elementy konstrukcji, odpady komunalne czy zużyte samochody. Złomować można także szlachetne złoto. Złom złota ma najczęściej postać biżuterii. Praktycznie każdy z nas, przynajmniej każda kobieta, ma taką złotą biżuterię, która się jej nie podoba, jest już niemodna, lub uległa uszkodzeniu. Nie każda osoba lubi też nosić złoto, dlatego czasami dzieje się tak, że pomimo iż posiadamy wyroby z tego kruszcu, to leżą one nieużywane i praktycznie do niczego się nie przydają. Jeśli więc nie mamy co zrobić ze złotą biżuterią, a jednocześnie nie chcemy jej nosić i zależy nam na podreperowaniu budżetu, to możemy zainteresować się skupem złomu złota. Ile kosztuje złoto w skupie i gdzie najlepiej korzystnie sprzedać zalegająca biżuterię?

Skup złomu złota: gdzie najlepiej go wykonać?

Skup złota można wykonać w kilku miejscach:

  • Mennicy – skup złomu złota dokonany w mennicy odbywa się na bardzo przejrzystych zasadach. Mennice bardzo dokładnie ważą skupowane kruszce i wyceniają adekwatnie do wartości.
  • Jubiler – jubilerzy równie chętnie skupują złoto, które mogą później przetopić i wykorzystać do autorskich wyrobów. Jeśli chcemy skupić wyroby ze złota, które nie są w naszym guście lub np. są zepsute jak przerwany wisiorek, bransoletka, czy kolczyki z urwanym zapięciem, to możemy skupić złom u jubilera i zaliczyć go na poczet wykonanej na nowo biżuterii. Wtedy za nowy wyrób zapłacimy zdecydowanie mniej.
  • Sklep numizmatyczny – sklepy te najczęściej skupują złote monety, jednak w niektórych miejscach dostępny jest także skup złomu złota np. w postaci uszkodzonych monet.
  • Lombard – nie każdy z nas zdecyduje się na wizytę w takim miejscu, jeśli jednak pilnie potrzebujemy gotówki i posiadamy do sprzedania złom złota, to możemy się udać również tam. Lombardy płacą zwykle niewiele, jednak przyjmują wartościowe rzeczy praktycznie od ręki, dlatego jeśli liczy się czas, to lombard jest również potencjalnie dobrym miejscem do skupu złota.
  • Internet – złom złota możemy również sprzedać na własną rękę za pośrednictwem najpopularniejszych portali sprzedażowych i aukcyjnych. Dostęp do nich ma naprawdę wiele osób, a co ważne w tym systemie sami możemy określić cenę sprzedaży i nie jesteśmy od nikogo zależni.

Jaka cena za gram złota w skupie?

Cena skupu złomu złota zależy od kilku czynników. Składają się na nią miejsce w którym dokonujemy skupu, miasto w którym dokonujemy transakcji, a także atrakcyjność samych rzeczy oddawanych na skup, a także próba złota. Ceny w poszczególnych miejscach mogą się bardzo różnić i tak np. cena 1 grama skupu złomu złota (próba 585) wynosi kolejno:

  • 82 zł za 1 gram w województwie podlaskim,
  • 86-90 zł/1g w województwie zachodniopomorskim,

Najmniej opłacalne jest skupowanie złomu złota próby 333, bo średnia cena za 1 gram tego kruszcu wynosi zaledwie 48 zł. Cenne jest z kolei złoto o wyższych próbach – 750 i 900, których ceny to zwykle kolejno około 111zł za 1 gram i 138zł za 1 gram.

Mennica Krakowska to pewna instytucja

Mennice to jedne z najlepszych miejsc do obrotu złotem. To zwykle certyfikowani producenci u których wyroby i materiały pochodzą z pewnego źródła. Kupując złoto w mennicy lub sprzedając złom mamy pewność, że nasz kruszec trafił w dobre ręce. Mennice mają bardzo dokładne narzędzia do pomiaru wagi złotych wyrobów, są w stanie dokładnie zweryfikować próbę złota i wycenić je według najlepszych standardów. Dzięki nim nie musimy się bać, że zostaniemy oszukani jak to może mieć miejsce w innych skupach. Mennica Krakowska jest obecna na rynku od 1996 roku i świadczy usługi takie jak skup i sprzedaż złota inwestycyjnego. W jej ofercie można znaleźć złote sztabki i monety bulionowe. Co więcej Mennica Krakowska oferuje sprzedaż produktów poprzez przejrzysty sklep internetowy, dzięki czemu jej klientami mogą być osoby z całej Polski. Mennice dbają, aby ich usługi były kompleksowe i oferują także skup wcześniej zakupionych wyrobów inwestycyjnych, co może być zachęcające dla osób które dopiero stawiają

CZYTAJ TAKŻE: Złoto inwestycyjne: jak skutecznie inwestować w złoto? >>>

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl