Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Uncja złota: jak ją mierzyć i ile kosztuje?
Uncja złota: jak ją mierzyć i ile kosztuje? Czy w 2021 warto inwestować w złoto? Uncja złota

Złoto to jeden z najpopularniejszych środków inwestycyjnych. Podczas niespokojnych czasów, to dla wielu osób, „pewniak” na którym nie można stracić. Złoto to szansa na zabezpieczenie majątku, uniezależnienie się od rynków finansowych. Szlachetny kruszec należy do tego rodzaju inwestycji na których nawet jeśli się nie zyska, to przynajmniej się nie straci.

Patrząc na wyniki złota w ciągu ostatnich kilku lat, a nawet całej dekady, inwestując swoje środki w ten sposób możemy być praktycznie pewni zarobku.

W ostatnim czasie ceny złota jeszcze bardziej wystrzeliły, a do koca 2021 roku prognozuje się, że cena za uncję złota dojdzie do 2 000 USD.

Cena złota bardzo często podawana jest w uncjach. Zanim zdecydujemy się na inwestycję w złoto warto dowiedzieć się więcej – poznać prognozy specjalistów, charakterystykę złota, a także dowiedzieć się maksymalnie dużo na temat najpopularniejszej miary, jaką jest uncja złota.

Uncja złota, czyli co?

Wartość złota na światowym rynku podawana jest zazwyczaj w dolarach i mierzona w uncjach. Wyróżnia się jeszcze wartość złota w przeliczeniu na 1 gram i 1 kilogram. Uncja złota oznaczana jest symbolem „oz”.

„Oz” to jednostka masy lub objętości, na jaką składa się kilka czynników. Niejednoznaczność pojęcia uncja ma swoje korzenie w historycznych zawiłościach, różnorodnych systemach wagowych, a także różnych zastosowaniach pojęcia uncja. Obecnie 1 uncja złota jest wyceniona na 1,729.85 dolarów amerykańskich.

Najpopularniejsze są dwa rodzaje uncji:

  • uncja międzynarodowa;
  • uncja trojańska.

Uncja międzynarodowa odpowiada 1,16 funta międzynarodowego (oznaczenie „Ib”). Również ta miara zmieniała się na przestrzeni lat, jednak obecnie przyjmuje się, że wynosi 0,45359237 kg, czyli dokładnie 28,34952981 g. Zatem masa jednej uncji międzynarodowej wynosi 28,34952981 g.

Uncja trojańska to z kolei 1/12 funta trojańskiego. Często określana jest także uncją jubilerską lub aptekarską, ze względu na zastosowanie w tych obu dziedzinach. Funt trojański ma symbol „ozt”. Obecnie miara funta trojańskiego to 0,373241721 kg, a w gramach 31,1034768 g. Dokładnie więc masa jednej uncji trojańskiej wynosi 31,1034768 g. Ciekawe jest pochodzenie nazwy uncja trojańska. Związana jest ona z historycznym francuskim miastem Troyes, które w średniowieczu było ważnym ośrodkiem handlowym.

Niekiedy mianem uncji określa się nawet jednostkę objętości (oznaczenie „fl oz”). Wynosi ona 1/160 galona imperialnego/angielskiego, z kolei galon angielski wynosi 4,54609 litra, z czego jedna uncja to 28,41 cm³.

Inwestycja w złoto w 2021 roku

Przed inwestycją w złoto warto pomyśleć jakiego rodzaju przedmioty chcemy zakupić. Czy będą to monety, sztabki, biżuteria. Inwestycja w złoto w 2021 roku pozwala na skuteczna ucieczkę od kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa, a także pozwoli praktycznie zerowe, a zapowiadane nawet ujemne oprocentowanie na lokatach bankowych.

W Polsce notujemy bardzo wysoką inflację (najwyższą w Unii /Europejskiej), a złoto to dobre wyjście w czasach dużych wzrostów cen. Inwestorzy z pewnością będą chcieli zabezpieczyć się przed inflacją właśnie przy pomocy złota.

W złoto można zainwestować drobniejsze kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. To najlepsza szansa dla osób, które nie posiadają wystarczającej gotówki do zainwestowania np. w nieruchomości.

Co więcej złoto przeżywa swój renesans na bardzo prężnym rynku azjatyckim. W Chinach i Indiach znów wróciła moda na złoto i skupuje się bardzo duże ilości tego kruszcu. Co za tym idzie złoto powoli staje się towarem deficytowym, a to czego zazwyczaj brakuje staje się bardziej wartościowe. Do popularności złota przyczyniła się również pandemia. To dla wielu inwestorów pewna inwestycja w niepewnych czasach. Gdy rynek wróci do normy zapał w inwestycje w złoto może nieco ostygnąć, inwestorzy znów będą szukać bardziej ryzykownych i odważnych inwestycji, jednak prognozuje się, że cena uncji złota dobije w 2021 roku do 2000 dolarów amerykańskich, co przyniesie kolejne zyski.

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • Kontakt: 500 486 122

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl