Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Wyroby mennicze, w które można bezpiecznie inwestować
Wyroby mennicze, w które można bezpiecznie inwestować

Każda inwestycja niesie ze sobą pewne ryzyko. Niejednokrotnie zdarza się, że możemy stracić oszczędzany przez lata kapitał. Dlatego zanim zaczniemy inwestować warto jest posiadać do tego niezbędną wiedzę i obserwować, co dzieje się na finansowym rynku. Nietrafione decyzje często wynikają z niewiedzy, zbytniego pośpiechu lub braku wyczucia. Należy więc zminimalizować te wszystkie czynniki ryzyka i postawić na pewną inwestycję, która sprawdza się od lat. Taką inwestycją jest właśnie złoto. To bardzo wdzięczy szlachetny kruszec, który już od wieków kojarzy się z dostatkiem i luksusem.

Inwestować w złoto może praktycznie każdy, a inwestycja sama w sobie nie jest tak bardzo skomplikowana.

Wystarczy dowiedzieć się nieco więcej o złocie, znaleźć wiarygodnego sprzedawcę i zakupić złote wyroby. Wiele osób docenia złoto za jego stabilność – mimo wielu kryzysów, zmieniających się ustrojów czy niepokojów na rynkach, złoto wciąż jest bardzo stabilną „walutą” i opiera się wielu wahaniom. Często określa się, że złoto to inwestycja dla długodystansowców, dlatego jeśli liczymy na szybki zysk, to tutaj raczej go nie zdobędziemy, jednak wraz z upływem czasu docenimy złoto i jego stateczność na rynku. Mając złoto w domowym sejfie praktycznie zawsze i wszędzie będziemy mogli je spieniężyć. Do wyboru jest kilka rodzajów wyborów menniczych, a czym one są i czym się charakteryzują?

Wyroby mennicze: co to takiego?

  • Złote monety – złote monety odwzorowują wartość na podstawie jakości i wagi kruszcu z którego zostały wykonane. Ich nominał określany jest zwykle symbolicznie. To stosunkowo łatwy sposób na inwestycję. Warto zainteresować się najpopularniejszymi seriami monet, które cieszą się największym uznaniem wśród kolekcjonerów i inwestorów.
  • Złote sztabki – złote sztabki mają bardzo dużą rozpiętość wagową. Próg wejścia w inwestycję jest więc stosunkowo niski. Najlżejsza sztabka może mieć wagę zaledwie 1 g. Każda z nich powinna być odpowiednio oznaczona i zabezpieczona, by nie dostawał się do niej kurz, a także by nie dotykać ich palcami. Złote sztabki są łatwe do kupienia i zbycia.
  • Unikatowe monety – oddzielnym zagadnieniem są unikatowe monety. Najczęściej są określane w ten sposób egzemplarze bardzo stare lub te wyemitowane w niewielkiej ilości. Unikaty na rynku są łakomym kąskiem dla inwestorów, a ich wartość może rosnąć w naprawdę w szybkim tempie.
  • Srebro – inwestycja w srebro może być równie wartościowa co w złoto. Coraz częściej ten „kopciuszek” pozostający w cieniu złota zaczyna być doceniany i równie chętnie traktowany jako potencjalna inwestycja. Podobnie jak w przypadku złota dostępne są do kupienia srebrne monety i srebrne sztabki.
  • Platyna i pallad – to metale szlachetne, które obok złota i srebra popularnie są wykorzystywane w przemyśle jubilerskim. Platyna charakteryzuje się dużą wytrzymałością i coraz częściej wykorzystywana jest do tworzenia np. obrączek. Pallad i platyna występują dość rzadko, dlatego mogą być dobrym sposobem na inwestycję.

Inwestycja w wyroby mennicze

Inwestycja w wyroby mennicze pozwala na zgromadzenie kapitału pod różnymi postaciami. Wyroby mennicze pochodzące z pewnych źródeł i poprawnie przechowywane są łatwe do zbycia, gdy inwestycja nam się znudzi lub będziemy potrzebowali gotówki. Inwestycja jeśli nie pozwoli dużo zarobić (choć obecnie od początku 2021 roku wartość złota systematycznie wzrasta i tak dzieje się praktycznie od początku pandemii koronawirusa) to z pewnością sprawi, że nasz majątek nie zmaleje. Podczas planowania inwestycji warto sprawdzić notowania poszczególnych kruszców i przejrzeć ofertę mennic i renomowanych sprzedawców. Inwestycja w wyroby mennicze może być elementem składowym portfela inwestycyjnego. Warto postawić na kilka źródeł dochodu, szczególnie w niespokojnych czasach, aby nie uzależnić się tylko od jednego

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl