Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog chmura tagów
Jak zabezpieczyć oszczędności gdy rośnie inflacja? - korzyści oszczędzania w złocie dla Twojej rodziny
Jak zabezpieczyć oszczędności gdy rośnie inflacja? - korzyści oszczędzania w złocie dla Twojej rodziny

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach zmagamy się z dość niekorzystną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną. Wynika ona z wielu czynników, na które niestety, ale nikt z nas nie ma większego wpływu. Jednocześnie taka dość napięta sytuacja, bardzo niekorzystnie odbija się na naszych oszczędnościach. Doprowadziła ona bowiem do dramatycznego wzrostu inflacji, a to z kolei równoznaczne jest ze spadkiem wartości pieniądza. 

Można więc śmiało powiedzieć, że nawet pokaźne majątki rodzinne obecnie stoją nad prawdziwą przepaścią. Jednocześnie istnieje jeden, sprawdzony sposób, który pozwala w niezwykle skuteczny sposób zabezpieczyć zarówno Twoje oszczędności jak i dorobek Twojej rodziny. Mowa tu o oszczędzaniu w złocie. Co warto więc o tym wiedzieć?

Jak zabezpieczyć oszczędności gdy rośnie inflacja?

W momencie kiedy każdy z nas doświadcza tego, że pieniądze powoli zaczynają tracić swoją wartość, wówczas zastanawiamy się tak, jak można temu zapobiegać. Okazuje się, że jednym z najgorszych rozwiązań - na które niestety decyduje się znaczna większość z nas - jest składowanie oszczędności na kontach i lokatach bankowych. W ten sposób jedynie doprowadzamy do zamrożenia środków na koncie, a jednocześnie nie zabezpieczamy je w żaden sposób przez utratą wartości. Wobec tego, pojawia się pytanie, co można zrobić, by uchronić się przed dramatycznym i z pewnością bolesnym spadkiem wartości naszego, zgromadzonego kapitału? Okazuje się, że odpowiedź jest wyjątkowo prosta - wystarczy zdecydować się na rozpoczęcie inwestycji. To one zazwyczaj pozwalają na to, by zachować nasz kapitał o niezmienionej wartości, a nawet - efektywnie - doprowadzić do jego zwiększenia. Jednak w co można i w co warto zainwestować, by faktycznie na tym zyskać, a jednocześnie nic nie stracić?

Obligacje indeksowane inflacją

Nie da się ukryć, że jeszcze kilka lat temu każdy żywo wykazywał zainteresowanie obligacjami emitowanymi przez Skarb Państwa. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach pojawia się pojęcie obligacji indeksowanych inflacją. Co więc to oznacza w praktyce? Otóż obligacje indeksowane inflacją to nic innego jak obligacje, których oprocentowanie zostało w pełni uzależnione od aktualnego poziomu inflacji. Okazuje się, że jest to dość sprytny i popularny sposób na zabezpieczenie własnego kapitału przez niekorzystnymi spadkami cen wartości pieniądza. Niemniej jednak warto mieć na uwadze również to, że obligacje indeksowane inflacją nie zabezpieczają nas w pełni przez stratami. Wobec tego, jeśli rozważamy możliwość zainwestowania w tego typu obligacje, warto na samym początku zapoznać się z ich wyznacznikami, a także ogólną sytuacją na rynku inwestycyjnym.

Zakup złota i srebra

Zakup złota i srebra - o o którym można więcej przeczytać w artykule blogowym o złocie i srebrze w czasach inflacji - również jest jednym z popularniejszych sposób na zabezpieczenie kapitału. Tak naprawdę, można powiedzieć, że sposób ten jest o wiele skuteczniejszy, gdyż złoto i srebro jako kruszec szlachetny i pożądany w dalszym ciągu opiera się niekorzystnym wpływom inflacji. Sztabki czy monety bulionowe stanowią więc solidne zabezpieczenie naszego kapitału przed spadkiem jego wartości, a dodatkowo takie inwestycje mogą przyczynić się do uzyskania pokaźnej stopy zwrotu.

Czy złoto fizyczne to dobry pomysł na oszczędzanie w czasie inflacji?

Można śmiało powiedzieć, że w obecnych czasach kryzysu ekonomiczno-gospodarczego, to właśnie fizyczne złoto jest jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie swojego kapitału i generowanie oszczędności. Złoto jest bowiem fizyczne, a my stajemy się jego pełnoprawnymi właścicielami. Dodatkowo warto tu również zwrócić uwagę na to, że tego typu aktywa inwestycyjne niezwykle rzadko poddają się inflacji. Ich wartość - choć nie można powiedzieć, że przez cały czas jest stała - notuje jedynie niewielkie wahania, co dla inwestorów stanowi już dość pokaźną gwarancję bezpieczeństwa.

Jak złoto chroni przed inflacją?

Złoto fizyczne - zgodnie z tym co zostało już wspomniane - jest aktywem, które możemy "dotknąć" i "posiadać". Nie jest to "papier", który traci wartość i jest w zupełności uzależniony od inflacji. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że fizyczna sztabka złota praktycznie nigdy nie taci swojej wartości, a co za tym idzie, inflacja jej nie dotyczy. Dzięki temu złoto jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie swojego kapitału w niekorzystnych czasach.

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • SPRZEDAŻ ZŁOTA : 500 486 122
  • SKUP ZŁOTA : 12 4225396

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl