Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Blog chmura tagów
Jakie złote monety bulionowe najlepiej kupować?
Jakie złote monety bulionowe kupować?

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie swojego kapitału jest zakup złota inwestycyjnego. Taka inwestycja może uchronić nasz majątek przed inflacją oraz ryzykiem związanym z kryzysami gospodarczymi. Złoto występuje w dwóch formach - monetach lub sztabkach. Są to produkty o bardzo wysokiej zawartości metalu i nieograniczonym nakładzie, którego wartość determinuje zawartość kruszcu. Czy wiesz, jakie monety bulionowe są dostępne w sprzedaży i które z nich są warte inwestycji?


Czym są monety bulionowe?

Złote monety bulionowe wybija się w celach inwestycyjnych. Dlatego też, z wyjątkiem niektórych, nie mają one żadnej wartości kolekcjonerskiej. Oznacza to, że kupując złote monety bulionowe nie płacimy dodatkowej premii za wartość kolekcjonerską, gdyż są one wystandaryzowane i bite w bardzo dużych ilościach. Zdarza się, że złote monety bulionowe nie posiadają zadeklarowanej wartości nominalnej, a zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja. Najczęściej nakład monet bulionowych nie jest ograniczony i zależy od aktualnego popytu na daną monetę. Każda złota moneta bulionowa posiada wybitą próbę, czyli zawartość złota oraz rok produkcji. Zakup złotych monet bulionowych może okazać się świetną inwestycją. Na co jednak powinniśmy zwracać uwagę kupując złote monety?

Rzadsze nie znaczy lepsze

Zwłaszcza w sytuacji, kiedy dopiero rozpoczynamy swoja przygodę z inwestowaniem swojego kapitału w złote monety, najlepiej jest kupować te z nich, które są najbardziej popularne oraz rozpoznawalne. Dzięki dużej popularności, cena takich monet jest najbardziej zbliżona do ceny giełdowej uncji złota, a co za tym idzie - najbardziej korzystna podczas naszych zakupów. Chociaż wydawać by się mogło, że bardziej rzadkie i niespotykane monety bulionowe będą posiadać większą wartość, należy pamiętać, że niestety będziemy musieli zapłacić więcej w relacji do ceny giełdowej jednej uncji złota, przede wszystkim z powodu wyższych kosztów bicia przez mennice. Dlatego na początek warto zaopatrzyć się w klasyki wśród złotych monet bulionowych. Do najbardziej popularnych z nich należą między innymi Krugerrandy, Filharmoniki, Kanadyjskie Liście Klonowe oraz Australijskie Kangury.

Odpowiednie miejsce zakupu

Zanim przystąpisz do lokowania swojego kapitału w złotych monetach bulionowych, warto jest dobrze wybrać miejsce, w którym je zakupisz. W tym wypadku taniej często nie oznacza lepiej, a zakup z mało zaufanego źródła może Cię ostatecznie sporo kosztować. Najlepiej znaleźć sprawdzonego dostawcę, który cieszy się dobrą opinią klientów i posiada zarejestrowaną firmę. Pamiętaj, że złoto to bardzo drogocenny surowiec, nietrudno więc trafić na oszustów, którzy będą próbowali wzbogacić się Twoim kosztem. Należy szukać złota inwestycyjnego z akredytacją w LBMA, która daje nam gwarancję autentyczności. Skrót ten oznacza London Bullion Market Association, czyli instytucję, która wyznacza oraz nadzoruje różnego rodzaju wymogi dotyczące jakości oraz bezpieczeństwa produktów na Londyńskim Rynku Kruszców.

Gdzie kupić złote monety?

Istnieje wiele punktów sprzedaży złotych monet bulionowych cieszących się szerokim wyborem produktów oraz zaufaniem klientów. Miejscem, w którym z pewnością warto dokonać zakupu złotych monet bulionowych, jest między innymi nasza Mennica Krakowska All More. Znajdziesz tam różne rodzaje złotych monet, między innymi te najbardziej popularne, takie jak Australijskie Kangury, Filharmoniki, czy Kanadyjskie Liście Klonowe. Pozostaje jedynie wybrać monety, które Cię interesują i cieszyć się ich pięknem oraz wartością.

Waluty

 

  • W SOBOTĘ ZAMKNIĘTE
  • Kontakt: 500 486 122

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl